תפריט

הלוואת מדינה – הדרך הקלה לפתוח עסק בינוני או קטן

שיתוף פעולה בין הבנק לבין קרנות שונות לצורך הלוואה בתנאים נוחים

מעוניינים לפתוח עסק ואין לכם את הכסף הדרוש? אל דאגה! תצליחו בקלות להגשים את החלום אם תחשבו בדרך יצירתית. הידעתם שיש לכם במקרים רבים (ובתנאי שתעמדו בדרישות הנחוצות) גב כלכלי מהמדינה? הלוואת מדינה ניתנת בשיתוף פעולה בין קרנות שונות לבין הבנק, כשהמדינה מהווה את הערבות, כך שהבנק אינו חושש להעניק לכם את הכסף הנחוץ. בין אם מדובר בהקמת עסק או בעזרה לעסק קיים (למשל – חסר לכם תזרים מזומנים, אתם זקוקים לשיפוץ העסק, המחזור השנתי נמוך מדי), המדינה שם עבורכם עם הצעה שלא תרצו לסרב לה.

מסלולי ההלוואה לבניית עסק או לשיקומו

הלוואות מדינה כוללות שלושה מסלולים שונים: הלוואה במסלול הון חוזר, זוהי הלוואה הניתנת לעסק שכבר עובד ורק צריך תזרים מזומנים. הלוואה במסלול השקעות, זוהי הלוואה הניתנת לעסק שרוצה לקנות ציוד נוסף או להשקיע במבנה הקיים. הלוואה הניתנת לעסק שטרם הוקם, אך קיים בתכנון, ובתנאי שמדובר בעסק בסדר גודל בינוני או קטן בלבד. אחרי שהבנתם מה המסלול המתאים עבורכם, זה הזמן להגיש את התוכנית ואת הטפסים הנחוצים כדי לזכות בהלוואה המבוקשת.

מי לוקח סיכון עבורכם?

עליכם להציג את התוכנית העסקית ואת הנתונים הקיימים של העסק הקיים או של העסק המתוכנן. עליכם להגיש גם מה הצפי הכלכלי שאתם חוזים לעסק שלכם. עליכם לפנות לקרן שמשתפת פעולה עם הבנק והמדינה. אם תזכו לאישור עבור ההלוואה, תצטרכו להעניק 10% מהביטחונות שלכם, כשכל יתר האחוזים יינתנו על ידי המדינה לבנק. במילים אחרות, המדינה ערבה לבנק שתחזירו את ההלוואה, המדינה היא שלוקחת את הסיכון לטובתכם, כך שהבנק יהיה נדיב עבורכם. לרוב תינתן ההלוואה בפריסה של חמש שנים לפחות ובריבית נוחה מאוד.

מי לא זכאי להלוואה?

חשוב לציין כי אם אתם מוגבלים בבנק, אם יש לכם חובות ותיקים בהוצאה לפועל, לא תוכלו לקבל הלוואה בשל הסיכון לקשיים בהחזרים שלה, לכן חשוב לדעת למה לצפות בעת בקשת הבקשות. אם אתם יודעים שאתם לא עומדים בתנאים ההתחלתיים, אין טעם להגיש בקשות כי המדינה מקפידה מאוד בעניין ואפשר להבין את שיקוליה. כדי להגיש בקשה, ודאו שאתם עומדים בקריטריונים, כך תחסכו מפח נפש רציני.

גיוס של כלכלן לטובתכם

המלצה אישית היא לא לנסות להגיש בעצמכם את הבקשה להלוואה מהקרן. תנו לאיש כלכלן לעבוד עבורכם. נכון שהקרן תשמח להעניק הלוואות, אך חשוב לה לדעת שכל הטפסים מולאו כראוי, כך נחסכת בירוקרטיה, כשהכל נעשה במקצועיות רבה, על ידי כלכלן שיודע לפעול בתבונה. כבר היו מקרים של עסקים פוטנציאליים או קיימים שהגיעו עם הנתונים הנכונים להלוואה, אבל לא זכו בה בסופו של דבר. מילוי מדוקדק על ידי כלכלן שמכיר את העובדות ויודע כיצד לפעול, יעלה את הסיכויים שלכם בקבלה של הלוואת מדינה.