תפריט

האם יש דבר כזה השקעה בתכשיטי זהב?

בתקופות של אי וודאות וטלטלות בשווקים, אנשים מחפשים אפיקי השקעה סולידיים וכאן נכנסת לתמונה ההשקעה בזהב. זהב נחשב לסוג של "גלגל הצלה" ו"עוגן" בעתות משבר ולראייה בתקופת הקורונה בה התגלו אתגרים רבים בשוק ההון ואילו הזהב העלה את ערכו ולכן הוא סוג של רשת ביטחון. אומנם ההשקעה בזהב אינה מספקת הכנסה פאסיבית נזילה לאורך זמן, אבל היא מתאימה מאוד למי שרוצה לשמור בצד אוצר בדמות זהב ולמכור אותו כאשר הוא זקוק למזומנים במיוחד אם על פי השוק מדובר בטיימינג מצוין.

מדוע להשקיע בתכשיטי זהב?

בעלי מוצרים מזהב נהנים מיתרונות ברורים רבים הקשורים בהחזקתם בזהב: ראשית, מדובר במשאב נדיר על פני כדור הארץ ומכאן היוקרה שלו. שנית, זהו נכס פיזי מוחשי בניגוד למניות ואומנם מחירו משתנה לפי תנודות השוק אבל ערכו נצחי והוא אינו דורש תחזוקה כמו למשל, נכס נדל"ני והוא בעל עמידות גבוהה גם בתנאי מזג אוויר קיצוניים, בפני שריטות ולכלוך. לא ניתן למחוק אותו או לפרוץ אליו כמו שיכול לקרות למטבע דיגיטלי או בחשבונות בנק. הזהב הוא גם מקור השקעה אוניברסלי חוצה גבולות גיאוגרפיים ובעוד מקורות השקעה שונים מבוססים על ידע מקצועי, הרי שההשקעה בזהב אינה דורשת ידע מיוחד או התמחות כלשהי.

איך תדעו אם התכשיט שלכם שווה משהו?

ניתן לסחור במגוון סוגים של זהב ממטבעות דרך מטילי זהב ועד תכשיטי זהב. למעשה, תכשיטי זהב נחשבים לדרך השקעה מועדפת בזהב מהסיבה שמדובר בפריט פונקציונאלי שניתן להתקשט עמו וליהנות ממנו לאורך הדרך וקל יותר לקנות ולמכור תכשיטי זהב, כי הם נחשבים לתכשיטים על- זמניים ומבוקשים מאוד כאשר קיימת גם אופציה להתיך תכשיטי זהב במידה ולא יימכרו כתכשיט או אם יש בקשה לרכוש את תכשיט הזהב בצורה אחרת.

בבואכם להשקיע בתכשיטי זהב חשוב לוודא שהתכשיט עשוי מזהב אמיתי ולבדוק באיזו דרגת קרט מדובר. קרט הוא מדד יחידת הטוהר של הזהב וככל שלתכשיט יש יותר קרט כך הוא נחשב יקר יותר, כאשר 24 קרט זה המקסימום והוא מתייחס ל-99% טוהר זהב בתכשיט וגם קרט גבוה יותר מצביע על עמידות גבוהה יותר של התכשיט. כמובן שחשוב להחליט היכן לאחסן את התכשיט כך שיישמר היטב וגם לבדוק את כל הנושא הביטוחי על התכשיט.

על מנת לדעת כמה שווה תכשיט הזהב שברשותכם יש לפנות למומחים לזהב כמו חברת תכשיטים או חברה מהתחום המחזיקה בכלי מדידה מקצועיים לשקילת הזהב תוך התייחסות לשווי הזהב הבורסאי. ניתן לברר באתרים שונים את השערים של הבורסה בזמן אמת כולל סקירה של שערים היסטוריים כדי להחליט מתי התזמון האולטימטיבי לקנות או למכור זהב. שימו לב שיש חברות שמחפשות לרכוש תכשיטי זהב, אבל בדקו מהי התמורה שהן מציעות – האם היא נאמנה למצב השוק והאם התמורה כספית או מחייבת סוג של טרייד אין (זהב תמורת זהב). אם אין לכם עניין לקבל בחזרה מוצר כלשהו מזהב, פנו מלכתחילה לחברה שמסכימה לתגמל אתכם על מוצר הזהב בדרך בה תבחרו – צ'ק, העברה בנקאית, מזומן או תשלום באשראי. ניתן לנהל את תהליך המכירה גם בצורה דיסקרטית תוך שמירה מלאה על פרטיות.

השקעה בתכשיטי זהב נחשבת להשקעה בטוחה ובמיוחד בתכשיטי זהב, בין אם עברו בירושה במשפחה או נרכשו כקישוט או כדרך לאסוף ולצבור זהב. בחרו את החברה לה תוכלו למכור התכשיטים לפי תנאי השוק ובררו מראש כמה תקבלו בעד התכשיטים שתמכרו.