תפריט

בית השקעות

כל אחד מאיתנו שחושב על גיל הפנסיה והפרישה רוצה להגיע לגיל זה בשקט ובשלווה ולנהל חיים בכבוד ובלי צרות מיותרות. על מנת שחלום זה אכן יתגשם אנשים נעזרים בבתי השקעות המומחים בתחום זה. מהו בית השקעות ולמה צריך אותו? כל זאת ועוד במאמר לפניכם:

חסכונות, השקעות בכספים, פניסה, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד הם נושאים שמרבית האנשים אינם מבינים בהם ולכן מעדיפים להתרחק מהם או להשתמש בשירות של אנשי מקצוע או בתי השקעות. על מנת לנהל את הכסף בצורה נכונה, מומלץ להיעזר במקצוענים בתחום ובבית השקעות מוכר.

מהו בית השקעות ומה תפקידו?

תפקידיו של בית השקעות יכולים להיות רבים ומגוונים אך בפועל קיימים שני תחומים עיקריים שבית השקעות "אחראי" עליהם.

  1. ניהול כספי הלקוח – אנשים רבים הרוצים להפיק את המירב מהכסף שלהם לא יודעים איך לעשות זאת בצורה מקצועית ולמקסם את הרווחים שלהם. בדרך כלל ניהול כספים והשקעות של כספים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מאחר ולמרבית האנשים אין את הידע המתאים ליישם בפועל את הפעולות. אותם אנשים שחסר להם הידע המקצועי לניהול הכסף שלהם יפנו לקבל שירות מבית השקעות כזה או אחר.
  2. השקעה וויסות של הכסף – בית השקעות אמור לפעול לטובת הלקוח שלו ולכן עליו לווסת את הכסף שהלקוח משקיע למקומות הטובים ביותר כך שיביאו לרווח ללקוח (ולבית ההשקעות). בתי השקעות רבים פועלים לפי רמת סיווג שאותה הלקוח בוחר לפי המלצות או התאמות שונות.

מה מודל הרווח של בתי השקעות?

זה נכון, בתי השקעות נשמע כמשהו טוב מידי. הם מנהלים את הכסף של הציבור אבל ממה הם מרווחים? אז זה משהו שחייבים לקחת בחשבון. בתי השקעות לא עובדים בחינם. רוב הכנסת בית השקעות טיפוסי היא בעזרת עמלות ודמי ניהול. העמלות ודמי הניהול נגבים מהלקוחות שמבקשים שירות.
חשוב לזכור, היום כל שוק בתי ההשקעות פתוח ויש תחרות רבה ולכן כל נושא העמלות ודמי הניהול נתון למיכוח וניתן תמיד להוזילם ולהגדיל את רווח שלכם – הלקוחות.

שקיפות ללקוח

מאחר ובתי השקעות רבים מנהלים כספים של קהל גדול מאד הם כפופים לחוקים רבים כך למשל בתי השקעות רבים, מחויבים על פי חוק, במתן שקיפות מלאה לקהל הלקוחות שלהם. שקיפות זו באה לידי ביטוי במתן דוחות ברבעון, דוחות סוף שנה, אתר אינטרנט וכדומה.

לסיכום

אם אתם רוצים להשקיע בכסף שלכם, להרוויח ממנו כמה שיותר ואין ברשותם את הידע או אין ברשותכם אפשרות לרכוש את הידע חשוב להיעזר באנשי מקצוע ולקבל שירות מגופים כגון בית השקעות. זכרו, ניהול הכסף שלכם ללא ידע עלול להוביל לסיכון רב ולאיבוד כספים רבים. בתי ההשקעות עוזרים לצמצם ולמזער אפשרות של איבוד כספים רבים