תפריט

כל מה שרציתם לדעת על ההשקעות בעת קניית דירה

מתכוונים לקנות דירה חדשה, אז קודם כל נאחל לכם מזל טוב ומקווים שאתם יודעים לעשות את הבחירות הנכונות לפני שאתם נכנסים לדירה חדשה, כי זו החלטה שאין להקל בה ראש והיא טומנת בחובה אין ספור סיכונים, לכן כדאי שתקראו טוב טוב מה שיש לנו להציג לכם.

קניית דירה

קניית דירה עשויה להיות חוויה מרגשת במיוחד אך בד בבד עלולה להיות גם חוויה לא כל כך נעימה ומטלטלת חושים ולעיתים מביאה לריבים לא מעטים בין בני הזוג. יש לא מעט פרטים שונים בין דירה חדשה לדירה יד שנייה ואחד הפרטים הקריטיים ביותר הוא שכאשר באים לרכוש דירה חדשה לרוב לא תראו אותה במו עיניכם אלא רק "על הנייר" מה שנקרא, ואנחנו לרוב אנשים שאוהבים לראות על מה אנו משלמים, זה טבע האדם. הדבר הכי חשוב הוא לא לקפוץ מעל הפופיק, לדעת כמה כסף יש לכם בבנק ובמשכנתא ולפי זה לחפש דירות למכירה בנהריה, טבריה, חדרה או אשקלון, לא חשוב איפה תחפשו דירה העיקרון הוא דומה, תחפשו דירה לפי התקציב הראשוני שלכם וקחו בחשבון שיהיו לכם עוד הוצאות נלוות מעבר לבית עצמו והמשכנתא. כמובן שכן יש לקחת בחשבון שתרצו חדר נוסף כי לא תישארו לנצח זוג והילדים יגיעו בסופו של דבר וגם להם צריך להיות חדר ולא תרצו להתחיל לעבור מחדש בית כאשר יגיעו הילדים.

כמה פרטים שחשוב לבדוק

חשוב לבדוק מראש לאיזה כיוון תהיה הדירה שלכם, האם היא תקבל הרבה שמש במהלך היום או לא כי זה עשוי לשנות לכם את התשלומים בחשבונות החשמל שיגיעו כאשר כבר תגורו בבית. אם אתם לוקחים דירה חדשה מקבלן, סביר להניח שכבר יהיו בה דודי שמש, לכן כדאי לבחור את הדירה שלה יש דוד המקבל את מירב שעות השמש, זה גם עשוי להיות פרט חסכוני למדי. כאשר אתם קונים דירה חדשה מקבלן, לעיתים זה מתחיל משרטוט על נייר או הדמיה ממוחשבת, ולא דירה קיימת. בררו במשרד המכירות – איך ייראה הפרויקט? כמה דירות יהיו בכל בניין? איזה סוג דירות יהיו בו מבחינת שטחים, קרקע, דירות גג? כמה זמן ייקח עד להשלמת הפרויקט וכניסה לדירה? מיהו היזם? מיהו קבלן הבנייה עצמה? לא פעם קבלן הבנייה הוא חברה אחרת מהחברה היזמית האם יש ליזם היתר בנייה לפרויקט? אם לא, בקשו זכות ביטול אם לא יתקבל היתר בתוך תקופה מסוימת. מיהו האדריכל של הפרויקט? מי הבנק שמלווה אותו? מהו מועד האכלוס? האם אפשר לבצע שינויים בתכנון הפנימי של הדירה? כמה זה יעלה לכם? וכמובן – מחיר הדירה. זה השלב לדלות כמה שיותר מידע מבלי להתחייב לדבר, נכון זה נראה כמו להיות קטנוניים אך מדובר פה בכסף שלכם שחסכתם הרבה מאד שנים ולא תירצו לשים אותו על קרן הצבי,מה שנקרא.